RYCHLÝ NÁVOD, ZEJMÉNA PRO PRVNÍ POUŽITÍ APLIKACE
Tato stručná pomůcka poslouží k rychlému využívání služby Open WebMail

 

Open Webmail vám umožní pracovat s vaší místní elektronickou poštou z kteréhokoliv místa na světě. Postačí vám k tomu jen počítač připojený do internetu, který je vybaven WWW prohlížečem. Oceníte jej, pokud jste na cestách a chcete mít přesto k dispozici "svoji" elektronickou poštu způsobem, na který jste už zvyklí. Open Webmail vám také může pomoci organizovat vaše denní aktivity za pomocí snadno zvládnutelného elektronického diáře a umožní vám ukládat na cestách soubory, které po příjezdu z cest začleníte do svých elektronických archívů

Podmínkou využívání této služby je mít zřízený účet na poštovním, resp. webovém serveru ÚPT. Pokud tedy máte na tomto serveru účet, přihlásíte se pod svým uživatelským jménem a heslem. Dále je nutné udělat jen následující:

 1. PŘI PRVNÍM PŘIHLÁŠENÍ budete přivítáni a upozorněni, že je potřeba provést úvodní nastavení vašeho účtu. Pokračujte prosím jen základním nastavením Open WebMailu.
 2. PO NAVEDENÍ DO "NASTAVENÍ UŽIVATELE OpenWebMailu":
   • V nové verzi není třeba pro schránku, která je přímo na poštovním serveru ÚPT (nejčastější případ), žádné speciální nastavení. Po návratu  z cest lze běžným programem pro elektronickou poštu (OutLook, Pegasus, Netscape..) načíst dopisy, které ponecháte ve složce "Přijaté" nebo je do této složky vrátíte. Pokud používáte OpenWebMail jako jediný prostředek pro práci s ústavní poštou, je žádoucí přečtené dopisy neponechávat ve složce "Přijaté", ale archivovat je v jiných složkách, které si vytvoříte.
   • Ve staré verzi je DŮLEŽÍTÉ KLIKNOUT NA IKONU "POP3" (Správa POP3 účtů - ikona nahoře) a zapsat přistupové údaje k vašim schránkám elektronické pošty, které chcete využívat. Políčko "Smaž vzdálený mail" doporučuji nevyznačovat, jinak byste si odstranili poštu ze serveru, což by vám nejspíš vadilo po svém návratu z cest, kdy byste si chtěli načíst poštu svým běžný programem pro elektronickou poštu (OutLook, Pegasus, Netscape..). Poštu byste pak museli do svého poštovního archívu přesunout s využitím Open WebMailu. Pokud ale používáte OpenWebMail jako jediný prostředek pro práci s ústavní poštou, je žádoucí políčko "Smaž vzdálený mail" vyznačit, aby byly stažené dopisy ze schránky odstraňovány.
  1. DÁLE PRO POČÁTEK POSTAČÍ jen kontrolovat či upravit políčko "Adresa Od: popřípadě upravit/doplnit také pole "Podpis (maximálně 500 znaků)". Ale obojí můžete udělat i kdykoliv později. NEZAPOMEŇTE VŠAK SVÉ NOVÉ NASTAVENÍ ULOŽIT (tlačitko dole na stránce).
  2. DO SLOŽKY PŘIJATÉ POŠTY SE ODTUD DOSTANETE kliknutím na ikonu "Zpět přijaté" (vlevo nahoře). Tím můžete začít svého webového klienta používat.
 3. Z APLIKACE SE ODHLÁSÍTE kliknutím na ikonu "Odhlásit ...." vpravo nahoře každého okna správy vaší pošty.
 4. PŘI DALŠÍ PRÁCI SE MŮŽETE NECHAT NAVÁDĚT umístěním myši na objekty aplikace.
 5. PODROBNÉ INFORMACE MŮŽETE ZÍSKAT kliknutím na slovo "Pomoc?" na každé stránce aplikace Open WebMail.
 6. A TEĎ UŽ SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT.

 

VÝCHOZÍ STRÁNKA  |  MANUÁL  |  PŘIHLÁŠENÍ


Open WebMail version 2.53   Pomoc?    |    Připomínky a podpora: Miroslav Lýčka   |  ©
Petr Schauer